Нацбанк до кінця року очікує на 2 млрд дол. від МВФ і 600 млн євро від ЄС (доповнена)

17:26, 14 вересня 2017

Новина доповнена цитатою у 2-му абзаці і довідковою інформацією

Київ. 14 вересня. УНІАН. Національний банк України до кінця поточного року очікує надходження 2 млрд дол. від Міжнародного валютного фонду і 600 млн євро від Єврокомісії, повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій на брифінгу в Нацбанку.

«Ми зберігаємо наш прогноз підвищення золотовалютних резервів до кінця року до рівня 20 млрд дол. Сюди входить отримання траншу від Міжнародного валютного фонду на суму 2 млрд дол., а також 600 млн євро - це кошти від Єврокомісії», - сказав Чурій.

За його словами, позитивно на рівень міжнародних резервів також вплине розміщення урядом єврооблігацій, однак поки обсяг надходжень від цієї операції невідомий.

Як повідомляв УНІАН, МВФ схвалив чотирирічну програму кредитування економіки України EFF на 17,5 млрд дол. у березні 2015 року. У рамках цієї програми наша країна отримала від Фонду чотири кредитних транші на загальну суму 8,7 млрд дол.

За результатами третього перегляду програми EFF Міжнародний валютний фонд закликав українську владу для досягнення більш швидкого і стійкого зростання прискорити структурні реформи, починаючи з приватизації і розвитку ринку сільськогосподарських земель, і вказав на відсутність конкретних результатів у боротьбі з корупцією.

Крім того, на думку МВФ, Україна не може відкладати проведення масштабної пенсійної реформи, включаючи підвищення ефективного пенсійного віку.

Чергова місія Фонду очікується в Україні 19 вересня.