Лавринович прийшов до Печерського суду Києва поки що без адвоката

17:21, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Колишній міністр юстиції часів президентства Віктора Януковича Олександр Лавринович, якого Генпрокуратура підозрює в насильницькому захопленні влади у неконституційний спосіб, прийшов до Печерського суду Києва, де сьогодні має розглядатися клопотання ГПУ про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як передає кореспондент УНІАН, попри те, що початок засідання суду призначено на 17 годину, воно ще не розпочалося.

Як пояснив сам Лавринович, суддя наразі ще зайнята в іншому засіданні.

Окрім того, слід зауважити, що Лавринович прийшов без адвоката і пояснив, що його захисник Євген Солодко наразі перебуває на іншому судовому засіданні і тому запізнюється.

Окрім того, він повідомив, що готовий до будь-якого розвитку подій, зокрема і до арешту: “я не вважаю, що все безнадійно, я тверезо дивлюсь на речі. Я сподіваюсь, що побутові питання це є другорядна річ, я за своє життя жив у різних умовах, тому мене це не хвилює”, - сказав Лавринович, відповідаючи на запитання, чи готовий він до арешту та перебування у слідчому ізоляторі.

Також він додав, що готовий і сам себе захищати. В той же час він визнав, що у кримінальних провадженнях наявність адвоката для підозрюваного є обов’язковою.

Як повідомляв УНІАН, 6 вересня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує справу про конституційний переворот 2010 року, що призвів до захоплення влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту й уряду.

Підозрюваними у цьому кримінальному провадженні є екс-президент Віктор Янукович та екс-міністр юстиції Лавринович. Їх підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій).

Луценко пояснив, що Янукович та Лавринович підозрюються у захопленні державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення Верховної Ради, зміни чинної Конституції через внесення до держреєстру нормативно-правових актів тексту Конституції в редакції 1996 року та її офіційної публікації.

7 вересня слідчі ГПУ вручили Лавриновичу повідомлення про підозру та викликали на допит.