Генсекретар ОБСЄ не хоче спекулювати на питанні мандату та можливого спорядження миротворчої місії для Донбасу

16:58, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Генеральний секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Томас Гремінгер заявляє, що не хоче спекулювати на питанні мандату та можливого спорядження миротворчої місії, яка може бути, в разі ухвалення такого рішення Радою безпеки ООН, розміщена на Донбасі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на прес-конференції в Києві, відповідаючи на питання про те, де саме повинні бути розміщені миротворців ООН на Донбасі - по всій окупованій територій регіону, включно з українсько-російським кордоном, чи лише вздовж лінії зіткнення - і яке у них повинно бути спорядження.

Зокрема, говорячи про окремі пропозиції України і Росії щодо розміщення миротворців ООН на Донбасі, він наголосив, що "розходження між пропозиціями все ще величезні".

"Тому, в даний час, я не хочу спекулювати щодо мандату, щодо спорядження тощо", - заявив Гремінгер.

На його переконання, дипломати у Нью-Йорку в першу чергу повинні розібратися на технічному рівні, як такий мандат в кінцевому підсумку виглядатиме.

При цьому він наголосив, що ОБСЄ має величезний досвід щодо ситуації на Донбасі, набутий за останні більше ніж три роки.

"І цей досвід, очевидно, повинен бути привнесеним у процес створення концепції такої місії", - додав Гремінгер.

У зв'язку з цим він сказав, що це повідомлення, яке доводиться до зацікавлених сторін, які порушували у розмові з ним питання розміщення миротворців впродовж останніх декількох днів.

"І я озвучу це саме повідомлення співрозмовникам у Нью-Йорку наступного тижня, коли я відвідаю сегмент високого рівня на Генеральній асамблеї ООН", - додав генсек ОБСЄ.

Як повідомляв УНІАН, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір у вересні представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

5 вересня президент РФ Володимир Путін сказав, що згоден на розміщення миротворців ООН тільки на лінії розмежування на Донбасі для забезпечення безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. При цьому він зазначив, що це питання не може бути вирішене без прямого контакту з представниками проросійських бойовиків на Донбасі.

Після цього Росія направила керівництву ООН проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

7 вересня Порошенко заявив, що миротворці ООН повинні бути розміщені на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Українська делегація у штаб-квартирі ООН також передала на розгляд партнерам з Ради безпеки свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі. Заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявляв, що підготовка до розміщення миротворців на Донбасі може тривати півроку.

12 вересня Росія підготувала проект резолюції Ради безпеки ООН, в якому запропонувала створити озброєну місію ООН на Донбасі терміном на шість місяців.