У Кремлі незадоволені забороною програм «Касперського» у США, оскільки вона порушує «торгові правила»

16:55, 14 вересня 2017

Москва. 14 вересня. УНІАН. У Кремлі незадоволені забороною програм «Касперського» у США, оскільки така заборона порушує «торгові правила».

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це журналістам сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Це в цілому кидає тінь, напевно, на імідж наших американських колег як надійних партнерів, тому що, звичайно, такі дії йдуть у площині саме недобросовісної конкуренції, в площині порушення всіх міжнародних торгових правил, звичайно, вони спрямовані на підрив позицій конкурентних на світовій арені російських компаній, в даному випадку «Лабораторії Касперського». Це викликає жаль», - сказав Пєсков, відповідаючи на запитання, чи впливає це рішення на роботу російських компаній на Заході.

За його словами, по лінії держави «там, де це можливо», буде здійснюватися підтримка таких компаній, як «Лабораторія Касперського».

У середу, 13 вересня, Міністерство внутрішньої безпеки США розпорядилося припинити використання програм «Касперського» усіма федеральними установами, нібито через можливість доступу до них російської влади. Міністерство оприлюднило директиву, якою наказало всім держустановам у тримісячний термін припинити використання програм «Лабораторії Касперського».

Як повідомляв УНІАН, 5 травня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав указ про продовження на рік санкцій проти Росії, згідно з яким в Україні заблоковано доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Одноклассники», ресурсів Yandex, а також заборонено використання бухгалтерського програмного продукту «1С». Доступ до російських соціальних мереж обмежено у зв'язку з блокуванням всіх ресурсів сервісу Mail.Ru Group. Під дію санкцій також підпали сайти антивірусних компаній «Лабораторія Касперського» і DrWeb.