Закон про Службу фінансових розслідувань буде прийнято до кінця року - Гройсман

16:49, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Закон про створення в Україні Служби фінансових розслідувань буде прийнято до кінця поточного року.

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"До кінця року погоджуємо і приймаємо проект закону про Службу фінансових розслідувань, яка стане єдиним органом з повноваженнями економічного контролю", - написав він.

"Маски-шоу стоп! Домовилися, що всі силові структури відмовляться від застосування силових операцій на підприємствах", - додав прем'єр-міністр.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів 22 березня ухвалив і направив на розгляд Національної ради реформ при президенті України законопроект про створення Служби фінансових розслідувань (СФР), покликаної замінити податкову міліцію, а також відділи боротьби з економічними злочинами Національної поліції і СБУ. При цьому Нацрада реформ розкритикувала запропонований документ.

З 1 січня поточного року податкова міліція в Україні де-юре опинилася поза законом, оскільки і в уряді, і в парламенті розраховували прийняти закон про створення Служби фінансових розслідувань, яка акумулювала б функції контролю всіх видів фінансово-економічних операцій в країні і дозволила б ліквідувати економічні підрозділи в інших відомствах, включаючи МВС і СБУ.

Однак, незважаючи на те, що концепція закону вже представлена ​​в остаточній редакції, він так і не був винесений на розгляд парламенту. Ряд парламентаріїв на початку лютого запропонували відновити повноваження податкової міліції в рамках прийняття закону про оподаткування спадщини. 23 лютого проект закону з нормою про податкову міліцію було винесено на розгляд парламенту, проте правка про податкову міліцію не була підтримана в сесійній залі.