Генсекретар ОБСЄ припускає, що процес ухвалення рішення про миротворців на Донбасі буде непростим

16:40, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Генеральний секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Томас Гремінгер заявляє, що чіткого розуміння питання щодо розміщення миротворчої місії на Донбасі ще немає і процес ухвалення відповідного рішення в Раді безпеки ООН буде непростим.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Гремінгер повідомив сьогодні на брифінгу в Києві.

«Очевидно, що така місія має бути погоджена Радою безпеки ООН. Наразі, якщо ми подивимося на різноманітні пропозиції, які були внесені, то можна дійти до висновку, що чіткого розуміння ще немає і процес прийняття такого рішення не буде простим», - заявив він.

«Якщо рішення буде прийняте, то буде чітке розмежування завдань між миротворчою місією ООН та роботою ОБСЄ, зокрема місії ОБСЄ, для того, щоби можна було досягти позитивного впливу на події та обставини на місцях», - додав Гремінгер.

На переконання генсекретаря ОБСЄ, єдиний шлях для врегулювання конфлікту на Донбасі – це повне виконання зобов’язань в рамках Мінських угод.

Як повідомляв УНІАН, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір у вересні представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

5 вересня президент РФ Володимир Путін сказав, що згоден на розміщення миротворців ООН тільки на лінії розмежування на Донбасі для забезпечення безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. При цьому він зазначив, що це питання не може бути вирішене без прямого контакту з представниками проросійських бойовиків на Донбасі.

Після цього Росія направила керівництву ООН проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

7 вересня Порошенко заявив, що миротворці ООН повинні бути розміщені на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Українська делегація у штаб-квартирі ООН також передала на розгляд партнерам з Ради безпеки свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі. Заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявляв, що підготовка до розміщення миротворців на Донбасі може тривати півроку.

12 вересня Росія підготувала проект резолюції Ради безпеки ООН, в якому запропонувала створити озброєну місію ООН на Донбасі терміном на шість місяців.