Київрада передала меморіальному Музею жертв Голодомору поднад 5 га землі на Печерську

16:36, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Київрада передала Національному музею «Меморіал жертв Голодомору» 5,2 га землі на вул. Лаврській, 3 у Печерському районі столиці.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення підтримали 99 з 105 депутатів Київради.

Земля передана в постійне користування для експлуатації та обслуговування меморіалу.

Ділянка вільна від капітальної забудови, вкрита зеленими насадженнями.

Як повідомляв УНІАН, планується, що музей буде знаходитися у підземній частині пам’ятного знаку «Свіча Пам’яті», куди відвідувачі зможуть потрапити сходами. Загалом будівля Національного музею складатиметься із двох частин: музею Голодомору та виставкового центру, де відбуватимуться виставки експозицій.

Комплекс надаватиме максимально повну інформацію про цю трагічну сторінку історії нашої держави.

Споруда музею повинна максимально вписуватися в ландшафт київських гір, оскільки проектуватиметься на території, що віднесена до буферної зони об’єкту ЮНЕСКО.

у червні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на необхідності завершення будівництва Меморіалу пам'яті жертв Голодомору та закликав народних депутатів підтримати запропоновані урядом зміни до бюджету для фінансування проекту.

"Там є 50 млн грн для того, щоб завершити будівництво цього меморіалу, і ми це маємо зробити. Це наш обов'язок перед усіма невинно загиблими в той жахливий час", - підкреслив голова уряду.