Росія продовжує використовувати на території України найсучаснішу техніку – посол в США

16:27, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Російська Федерація продовжує використовувати на території України найсучаснішу техніку.

Про це заявив посол України у США Валерій Чалий в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Росія продовжує використовувати найсучаснішу техніку, випробовує на нашій території, по суті, підводить до наших кордонів нові і види озброєнь, і типи озброєнь. Тому абсолютно природній такий запит (надання Україні летальної зброї), який знайшов підтримку у Конгресі (США)», - сказав він.

Разом з тим, Чалий наголосив, що не менш важливим для України, крім збільшення обороноздатності, мати політичну підтримку США, «яка є зараз». «Наша позиція, я вважаю, правильна, і вона підтримується сьогодні США», - додав посол.

Як повідомляв УНІАН, в ході візиту до України 24 серпня секретар Департаменту оборони Сполучених Штатів Америки (міністр оборони) Джеймс Меттіс заявив, що у США активно вивчають питання щодо надання Україні оборонного озброєння.

Пізніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер підтвердив, що адміністрація Дональда Трампа "серйозно розглядає" чи змінювати власне бачення щодо можливості постачання Україні летального оборонного озброєння. "Адміністрація Трампа зараз розглядає - чи продовжимо ми цю відмову, наслідуючи адміністрацію Обами, чи ми це змінимо? Ще не прийнято жодного нового рішення, але на дуже високих рівнях люди говорять про це дуже серйозно", - наголосив Волкер. Також він додав: "Безумовно, це рішення має приймати президент".