Почесними громадянами Києва стали заслужений лікар України Барамія та 101-річний економіст-киянин Киркевич

16:03, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Звання “Почесний громадянин міста Києва” удостоєні заслужений лікар України Нугзар Барамія та 101-річний економіст-киянин Геннадій Киркевич.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідні рішення сьогодні на засіданні сесії Київради підтримала більшість депутатів.

Як йдеться в документах, відповідне звання Киркевич отримав за визначні особисті заслуги у соціально-економічному розвитку столиці. З відповідним клопотанням до Київради звернулася Печерська районна у місті Києві державна адміністрація.

Зазначається, що завдяки особистим зусиллям Киркевича у повоєнні часи було налагоджено потужності промислових об'єктів міста Києва. Зокрема, введено в експлуатацію магістральний газопровід Дашава-Київ, що дозволило газифікувати столицю та розпочати газифікацію інших міст України. Завдяки Киркевичу було створено 11 підземних сховищ природного газу (завдяки цьому Україна сьогодні має можливість накопичувати газ), газифіковано села за рахунок використання скрапленого газу. Він запропонував використання відходів тваринницьких і птахоферм для отримання біогазу і якісних добрив, використання вторинного тепла при його утилізації на промислових підприємствах і електростанціях.

Киркевич, незважаючи на свій поважний вік, до цього часу продовжує розробляти пропозиції щодо підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів та зміцнення енергетичної безпеки нашої держави.

Також звання почесного громадянина столиці сьогодні отримав лікар-хірург відділення політравми Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Барамія.

У 1985 році Барамія разом з академіком Шалімовим створили першу в Україні спеціалізовану клініку із надання кваліфікованої медичної допомоги потерпілим з тяжкою поєднаною травмою. Барамія також створив «Центр політравми» Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, що надає невідкладну медичну допомогу потерпілим з тяжкою поєднаною травмою у Києві та за межами України. Під його керівництвом виховано понад 100 високопрофесійних лікарів. Барамія має звання «Заслужений лікар України». Його нагороджено орденом «За заслуги» III ступеня, почесною грамотою Кабінету міністрів України та орденом князя Ярослава Мудрого.