Закон про службу фінансових розслідувань має бути ухвалений якнайшвидше - Порошенко

15:49, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Законопроект про службу фінансових розслідувань має бути розглянутий і прийнятий парламентом якнайшвидше.

Про це президент України Петро Порошенко заявив під час зустрічі з представниками вітчизняного і іноземного бізнесу, повідомила прес-служба глави держави.

«Не можуть десяток правоохоронних органів по черзі стукати у двері. Навіть не стукати, а виламувати двері бізнесу. Саме тому теза про створення служби фінансових розслідувань абсолютно назріла», - сказав він, зазначивши, що протягом короткого періоду часу розроблений законопроект має бути запропонований бізнесу для обговорення.

За його словами, адміністрація президента, уряд, міністерства навчилися відкрито працювати з громадськістю, проте силові структури залишаються закритими.

«Вважаю, час ці двері відкрити. Навчитися чути бізнес і ефективно працювати з ним», - підкреслив президент. Він додав, що не йдеться про те, щоб обмежувати силовиків в розслідуванні злочинів.

«Розкажіть мені, навіщо влаштовувати «маски-шоу»? Чому спочатку робити «маски-шоу», а тільки потім відправляти запит на отримання інформації? Може, змінити порядок? Це буде більш ефективно», - зазначив Порошенко, додавши, що влада готова внести зміни в законодавство, щоб врегулювати цей порядок.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів 22 березня ухвалил і направил на розгляд Національної ради реформ при президенті України законопроект про створення служби фінансових розслідувань (СФР), покликаної замінити податкову міліцію, а також відділи боротьби з економічними злочинами Національної поліції і СБУ. При цьому Нацрада реформ розкритикувала запропонований документ.

З 1 січня поточного року податкова міліція в Україні де-юре опинилася поза законом, оскільки і в уряді, і в парламенті розраховували прийняти закон про створення Служби фінансових розслідувань, яка акумулювала б функції контролю всіх видів фінансово-економічних операцій в країні і дозволила б ліквідувати економічні підрозділи в інших відомствах, включаючи МВС і СБУ.

Однак, незважаючи на те, що концепція закону вже представлена ​​в остаточній редакції, він так і не був винесений на розгляд парламенту. Ряд парламентаріїв на початку лютого запропонували відновити повноваження податкової міліції в рамках прийняття закону про оподаткування спадщини. 23 лютого проект закону з нормою про податкову міліцію було винесено на розгляд парламенту, проте правка про податкову міліцію не була підтримана в сесійній залі.