Прокуратура оскаржує в суді вибуття з комунальної власності акцій «Київенерго», «Київводоканалу» та «Київгазу» - Кличко

15:12, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Прокуратура Києва встановила факт порушення законодавства під час вибуття з комунальної власності у 2004-2006 роках 12,72% акцій «Київенерго», 67% акцій «Київводоканалу» та 60%+1 акція «Київгазу». Відповідний позов прокуратура направила до господарського суду минулого тижня.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив мер Києва Віталій Кличко на засіданні Київради.

За його інформацією, перше засідання суду призначено на 12 жовтня.

«Ми будемо супроводжувати це питання і робити все, щоб повернути киянам активи, які їм належать», - підкреслив Кличко.

Як сказав мер, повернення переданих в управління «Київенерго» активів і майна є одним із головних пріоритетів міста на сьогодні.

«Тут дехто закидає, що доцільно було б придбати акції ПАТ «Київенерго». Хочу вам нагадати, що уряд України ще в 2015 році включив пакет акцій «Київенерго» 25%+1 до переліку об’єктів державної власності, які підлягають приватизації у 2015-2017 роках. Лунають певні думки, що КМДА мала б придбати ці акції і тим самим отримати вплив на «Київенерго». Звертаю вашу увагу на те, що згідно з чинним законодавстом органи державної влади не можуть бути покупцями об’єктів приватизації (стаття 8 закону «Про приватизацію державного майна»)», - заявив Кличко.

Мер наголосив, що наявність пакета акцій в обсягу 25%+1 не дає жодної можливості для здійснення ефективного впливу на ухвалення управлінських рішень, а також на фінансово-господарську діяльність «Київенерго». Згаданий пакет акцій дозволив би брати участь в ухваленні окремих рішень загальних зборів, уточнив Кличко.

«Тому питання: чи доцільно місту витрачати на придбання частини акцій приватного товариства 130 млн грн бюджетних коштів, якщо реального впливу на його діяльність місто не отримає? Чи є це обгрунтованою інвестицією на сучасному етапі?» - наголосив він.