Суддя одеського Майдану Золотніков ризикує не потрапити до Верховного суду

15:05, 14 вересня 2017

Київ. 14 серпня. УНІАН. Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Олександр Золотніков ризикує не стати суддею оновленого Верховного суду через недостовірні дані у декларації доброчесності судді.

Як передає кореспондент УНІАН, доповідач по його досьє, член Вищої ради правосуддя Анатолій Мірошниченко рекомендував колегам не подавати його кандидатуру на затвердження суддею Касаційного адмінсуду у складі Верховного суду.

За словами Мірошниченка, Золотніков під час Революції гідності був доповідачем у справі про заборону мирних зібрань у центральній частині Одеси в період з 24 листопада по 31 грудня 2013 року. Проте він не вказав цей факт у декларації доброчесності судді.

Під час розгляду його кандидатури Золотніков відповів членам ВРП, що це була його помилка, оскільки він переплутав графи, заповнюючи декларацію.

Мірошниченко заявив, що це є підставою для того, щоби відмовити Золотнікову у поданні його кандидатури на підпис президенту України.

Слід також зазначити, що в грудні 2013 року, ухвалюючи рішення про заборону мирних акцій в Одесі, суддя Золотніков спирався на радянське законодавство, яке регламентувало дозвільний (а не повідомчий, як Конституція України) порядок проведення мирних зібрань. Мова йде про "Указ Президії Верховної Ради СРСР „Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР“ від 28 липня 1988 року № 9306–XI".

На сьогоднішньому ж засіданні ВРП суддя Золотніков про цей указ промовчав і, відповідаючи на запитання членів ВРП, заявив, що спирався на Конституцію України та на оперативну інформацію СБУ і МВС про те, що проведення масових акцій в Одесі призведе до зіткнень між представниками різних політичних сил.