Нацбанк третій місяць поспіль зберіг облікову ставку на рівні 12,5% річних

14:10, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Національний банк України прийняв рішення зберегти облікову ставку на рівні 12,5% річних, як і попередні два місяці поспіль - у липні та серпні.

Про це йдеться в матеріалах Національного банку за підсумками засідання монетарного комітету.

Регулятор зазначив, що фактична інфляція в серпні в річному вираженні (16,2%) перевищила траєкторію прогнозу НБУ, однак фундаментальний інфляційний тиск залишався помірним.

За оцінками НБУ, стримана монетарна політика сприятиме збереженню тренду покращення інфляційних очікувань і наближенню інфляції до центральної точки діапазону в другому кварталі 2018 року.

«Національний банк продовжить уважно стежити за факторами, які можуть посилити тиск на інфляцію, і відобразить їх очікуваний ефект в оновленому прогнозі інфляції, який буде опубліковано наприкінці жовтня», - йдеться в матеріалах регулятора.

Разом із тим, Нацбанк зазначив, що інфляція цього року знизиться повільніше, ніж передбачено липневим прогнозом (9,1%).

Відповідно, як зазначив НБУ, інфляція більш істотно відхилиться від центральної точки цільового діапазону на рівні 8% плюс-мінус 2 п.п. на кінець 2017 року.

Також повідомляється, що наступне засідання монетарного комітету відбудеться 26 жовтня.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк у серпні вирішив зберегти облікову ставку на рівні 12,5% річних другий місяць поспіль. До цього регулятор знижував ставку два місяці поспіль - на 1 п.п. у квітні й на 0,5 п.п. у травні.

За даними Державної служби статистики, в Україні в серпні щодо липня зафіксовано дефляцію на рівні 0,1%, у той час як інфляція в річному вираженні прискорилася до 16,2%.

Максимальне історичне значення облікової ставки НБУ на рівні 30% річних діяло з 4 березня до 28 серпня 2015 року.