Порошенко очікує, що Верховна Рада завершить ухвалення судової реформи наступного тижня

12:45, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. Президент України Петро Порошенко очікує, що Верховна Рада наступного тижня завершить ухвалення судової реформи.

Про це президент заявив під час зустрічі з представниками українського та іноземного бізнесу, повідомляє прес-секретар глави держави Святослав Цеголко у Twitter.

«Чекаю, що наступного тижня ВР завершить судову реформу. Ми не збираємося миритися з несправедливим судочинством в тому числі для бізнесу», - зазначив Порошенко.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада України 19 вересня продовжить розгляд поправок до президентського проекту закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (№6232).

Законопроектом, зокрема, встановлюється, що в судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Вона забезпечує обмін документами в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Позовні та інші заяви, скарги та інші процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов'язковій реєстрації в системі в день надходження документів.

Визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється системою у порядку, визначеному кодексами (автоматизований розподіл справ).

При голосуванні за законопроект у першому читанні пропонувалося впровадити систему автоматизованого арешту коштів, яка мала дати змогу забезпечити оперативне (в межах кількох хвилин) виявлення грошових коштів, які належать відповідачу або боржнику, та накласти на них арешт згідно з судовим рішенням чи постановою державного виконавця. Проте під час підготовки законопроекту до другого читання з документа було вилучено положення про автоматичний арешт коштів. Також було враховано пропозицію не збільшувати ставки судового збору, а інститут електронного судочинства пропонується вводити лише через рік після того, як закон набуде чинності, аби був час на належну підготовку до впровадження цього інституту.

Серед іншого, зокрема, у Кодексі адміністративного судочинства України визначаються особливості провадження у типових та зразкових справах.

Законопроектом також визначаються підстави проведення врегулювання спору за участю судді, яке проводиться за згодою сторін до початку розгляду справи по суті. Крім того, у законопроекті йдеться про порядок розгляду справ Верховним судом.