Голова Вищої ради правосуддя не виключає, що не всі 120 кандидатів до Верховного суду стануть суддями

12:36, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Голова Вищої ради правосуддя (ВРП) Ігор Бенедисюк не виключає, що дехто з переможців конкурсу на посаду членів оновленого Верховного суду не буде рекомендований президенту на призначення суддею ВС.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив на брифінгу.

«Щодо зауважень громадськості (Громадської ради доброчесності - УНІАН), то вони нам відомі і вони містяться у суддівських досьє», - сказав Бенедисюк.

За його словами, ВРП не завжди погоджується з висновками Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ).

«Коли ми розглядали кандидатів до місцевих судів, не завжди підтримували їхній висновок. ВРП може відмовити з підстав порушення умов конкурсу або коли ми побачимо, що кандидат не відповідає критеріям доброчесності або професійної етики», - сказав Бенедисюк.

Як повідомляв УНІАН, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя та закону «Про судоустрій і статус суддів» в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний суд став вищим судом в Україні, а його склад має бути сформовано із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу.

Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Понад 3/4 кандидатів (93) є суддями і лише 27 - науковцями та адвокатами.

Із 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфкомісії суддів, 30 отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності при ВККСУ.

Згідно із законом, переможці цього конкурсу мають бути ще рекомендовані для призначення суддями ВРП, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики або ж встановить, що при проходженні ним конкурсу було допущено процедурні порушення.