Мінфіну доцільно передати проблемні активи держбанків до Фонду гарантування вкладів - радник президента

12:33, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Міністерству фінансів України доцільно передати проблемні активи державних банків до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Таку думку висловив радник президента України, в минулому заступник міністра фінансів Ігор Уманський у ході круглого столу в Києві.

«Я б запропонував Міністерству фінансів передати проблемний портфель державних банків до Фонду гарантування вкладів», - сказав Уманський, коментуючи плани Мінфіну щодо створення нової структури з врегулювання проблемних активів держбанків.

«Перспективи повернення цих боргів я б оцінив близько до нуля», - додав Уманський.

Довідка УНІАН. Держава через Міністерство фінансів володіє чотирма найбільшими за активами банками: «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк» і «Укргазбанк».

За оцінками Національного банку, частка «непрацюючих» кредитів у банківській системі перевищує 57%, й найвищий показник непрацюючих кредитів на рівні 73% - у кредитному портфелі держбанків.

Міністерство фінансів розглядає можливість створення централізованої структури для врегулювання проблемних активів держбанків, проте не знаходить підтримки цієї ідеї у Національного банку та міжнародних партнерів, які вважають першочерговим завданням вдосконалення корпоративного управління держбанків і призначення незалежних наглядових рад.

За оцінками НБУ, витрати держави на капіталізацію банків за 25 років становили 10 млрд дол.