ВРП оприлюднить своє рішення по кандидатах до Верховного Суду не раніше 25 вересня - прес-служба

11:58, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Вища Рада правосуддя оприлюднить своє рішення по всіх 120 кандидатах до оновленого Верховного Суду після 25 вересня.

Про це кореспонденту УНІАН повідомила керівник прес-служби ВРП Оксана Лисенко.

Вона пояснила, що від сьогодні і до 25 вересня включно ВРП працює в режимі засідання. Вона розглядатиме кандидатів до Верховного Суду, які пройшли конкурс у вищій кваліфікаційній комісії суддів.

Після цього члени ВРП підуть до нарадчої кімнати та прийматимуть рішення щодо подання президенту на призначення суддів ВСУ.

Вона також додала, що в нарадчій кімнаті вони можуть перебувати декілька днів з огляду на велику кількість кандидатів.

Сьогодні впродовж півтори години ВРП розглянула 4 кандидатів до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, а саме Ігоря Краснова, який працює в Одеській юридичній академії, Сергія Жукова, адвоката та викладача, Володимира Погребняка, судді Вищого господарського суду та Олександра Мамалуя, судді Господарського суду Харківської області, учасника АТО.

Як повідомляв УНІАН, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя та закону «Про судоустрій і статус суддів» в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний суд став вищим судом в Україні, а його склад має бути сформовано із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу.

Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Понад 3/4 кандидатів (93) є суддями і лише 27 - науковцями та адвокатами.

Із 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфкомісії суддів, 30 отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності при ВККСУ.

Згідно із законом, переможці цього конкурсу мають бути ще рекомендовані для призначення суддями ВРП, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики або ж встановить, що при проходженні ним конкурсу було допущено процедурні порушення.