Легальна робота й сумлінна сплата податків забезпечить українцям гідну пенсію - Розенко

11:33, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Робота в легальному секторі економіки та сумлінна сплата податків дозволить забезпечити українцям гідну пенсію, заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко 13 вересня в ефірі однієї з радіостанцій.

«Наше головне завдання - забезпечити соціальну справедливість. Але принцип соціальної справедливості полягає ще й у тому, що для того, щоб отримувати гідну пенсію, потрібно працювати в легальному секторі економіки та платити податки в Україні. Потрібно чітко розуміти, що пенсія - це страхова виплата», - зазначив віце-прем'єр.

За його словами, пенсійна реформа передбачає запуск процесу осучаснення пенсій, який було зупинено в 2011 році попередньою владою.

Як сказав Розенко, це була колосальна несправедливість стосовно тих людей, які мають досить серйозний страховий стаж, які отримують пенсію на рівні 1400-4000 грн, які заробили свою пенсію і яким протягом цих останніх 6 років пенсія не переглядалася.

Розенко підкреслив, що осучаснення пенсій в Україні не буде одноразовою акцією, а це вже буде постійний механізм.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 13 липня ухвалила в першому читанні законопроект про пенсійну реформу, який не передбачає підвищення пенсійного віку, однак впроваджує вимоги до страхового стажу. Для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу. При стажі від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, при стажі менш як 15 років - у 65 років. Водночас люди, у яких немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги визначатиметься виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера.

Згідно з повідомленням Міністерства соціальної політики, після розгляду на профільному комітеті проекту закону про пенсійну реформу його буде винесено на розгляд народних депутатів у другому читанні, орієнтовно 18-22 вересня.