Кабмін очікує отримання перших 50 млн євро фінансової допомоги Євросоюзу на створення Фонду енергоефективності у першій половині 2018 року - віце-прем'єр

10:49, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Кабінет міністрів України очікує отримання перших 50 млн євро фінансової допомоги від Європейського Союзу на створення Фонду енергоефективності у першій половині 2018 року, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook віце-прем'єр-міністр з питань регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко за підсумками зустрічі із заступником керівника головного директорату Єврокомісії у зв'язках із країнами-сусідами Катариною Матерновою.

«Розраховуємо, що перші 50 млн євро фінансової допомоги від ЄС Фонд отримає вже у першій половині наступного року .... Для нас важливо, щоб допомога спрямовувалася безпосередньо на співфінансування проектів з впровадження енергоефективних заходів через мультидонорський фонд і на верифікацію реалізованих проектів, і аудит результатів», - написав Зубко.

Віце-прем'єр повідомив, що вже у жовтні очікується затвердження статуту Фонду енергоефективності, положення про Наглядову раду та порядок відбору його членів.

«Представники ЄС і міжнародних фінансових організацій будуть залучені до комісії з відбору членів Наглядової ради Фонду. А також, в найстисліші терміни ми маємо прийняти підзаконні акти до Законів «Про комерційний облік тепло- і водопостачання», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про Фонд ЕЕ», - написав Зубко.

Як повідомляв УНІАН, 8 червня Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому закон про створення Фонду енергоефективності, який передбачає створення організаційної структури для ефективного використання коштів на термомодернізацію і енергетичну модернізацію житлового фонду.