У США підтримують розміщення миротворців на Донбасі з широким мандатом і на кордоні з РФ

09:07, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. У Сполучених Штатах Америки підтримують розміщення миротворців на Донбасі з широким мандатом і на кордоні з Російською Федерацією.

Про це на брифінгу для іноземних журналістів у Вашингтоні заявила речник Державного департаменту Хезер Науерт, транскрипт якого розміщений на сайті американського дипломатичного відомства.

Зокрема, вона заявила, що з точки зору розміщення миротворців, Сполучені Штати підтримують роботу "Нормандської четвірки" і ця позиція не змінилася.

"Вони докладають зусиль з метою виконання Мінських угод. Це те, що ми рішуче підтримуємо", - сказала Науерт та підкреслила, що мета призначення посла Курта Волкера спеціальним представником у справах України полягає у тому, аби сприяти цьому процесу.

"Ми переконані, що перспектива миротворчих сил ООН на сході України неодмінно є ідеєю, яку доцільно розглянути", - наголосила Науерт.

"Ми вважаємо, що це можливий засіб для захисту українських громадян незалежно від їх етнічного та національного походження. На наш погляд, це можливий шлях для відновлення українського суверенітету та територіальної цілісності", - заявила речник Держдепартаменту.

"Однак, я хочу чітко наголосити... що будь-які такі сили повинні мати широкий мандат, щоби забезпечувати мир і безпеку по всій окупованій території України, і зокрема на кордоні з Росією для того, щоби уникнути поглиблення або закріплення розподілу України", - констатувала Науерт.

При цьому, вона підкреслила, що інші європейські країни, в тому числі Німеччина, погоджуються із США у цьому питанні.

"Наша мета проста. Ми б хотіли відновлення територіальної цілісності України і також захисту українців, незалежно від їх релігії, не залежно від їх етнічного погодження чи їх мови", - додала вона.

"Я також хочу відзначити, ми вважаємо, що важливо покращити безпекову ситуацію як перший крок. Ми закликали неодноразово Росію забезпечити справжній та стійкий режим припинення вогню. Ми хотіли би, щоби вони розвели сили вздовж лінії зіткнення, відвели важке озброєння, та дозволили повний, безперешкодний та безпечний доступ міжнародним спостерігачам, в тому числі на міжнародний кордон", - підсумувала Науерт.

Джерело: https://fpc.state.gov/274078.htm

Як повідомляв УНІАН, 13 вересня перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що письмова ініціатива щодо розгортання миротворчої місії на Донбасі від України буде подана тоді, коли буде узгоджено текст з країнами-партнерами.

«Письмова ініціатива буде тоді, коли ми зможемо з нашими партнерами узгодити такий текст, який буде придатний і прийнятний для ухвалення, а не просто щоб повідомити, що я великий миротворець, а щоб місія могла запрацювати», - сказав він.

Пристайко додав, що ініціативи України «на папері» ще не існує.

«Ми зараз ведемо розмову з нашими партнерами, яким чином ця ініціатива має бути сформульована, на відміну від Росії, яка скинула сирий фактично документ», - зазначив перший заступник міністра.

22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір у вересні представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

5 вересня Путін сказав, що згоден на розміщення миротворців ООН лише на лінії розмежування в Донбасі для гарантування безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. При цьому він підкреслив, що це питання не може бути вирішене без прямого контакту з представниками проросійських бойовиків на Донбасі.

Після цього Росія направила керівництву ООН проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

7 вересня Порошенко заявив, що миротворці ООН мають бути розміщені на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Українська делегація в штаб-квартирі ООН також передала на розгляд партнерам з Ради безпеки свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

12 вересня Росія підготувала проект резолюції Ради безпеки ООН, в якому запропонувала створити озброєну місію ООН у Донбасі терміном на шість місяців.