У США засудили вирок Чийгозу

09:01, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Сполучені Штати Америки засудили вирок кримського окупаційного суду заступнику голові Меджлісу Ахтему Чийгозу.

Відповідне повідомлення оприлюднила офіційний представник американського зовнішньополітичного відомства Хезер Науерт у мікроблозі Twitter.

Держдеп висловив стурбованість у зв'язку з вироком Чийгозу, підкресливши, що окупаційна влада РФ в Криму займаються переслідуванням осіб, які намагалися протидіяти анексії півострова.

"Ми глибоко стурбовані тим, що заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза засудили до восьми років позбавлення волі у зв'язку з необґрунтованими звинуваченнями в причетності до демонстрації, яка мала місце до початку російської окупації", - заявила Нойерт.

Як повідомляв УНІАН, 11 вересня так званий «верховний суд Криму» засудив Чийгоза до 8 років позбавлення волі. Адвокат Микола Полозов заявив, що оскаржить вирок.

Чийгоза було затримано в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти.

Окупаційна влада звинуватила Чийгоза в організації масових заворушень.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що порушуватиме питання засудження заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Чийгоза у Раді Європи.

Захист після розгляду апеляції Верховним судом РФ на цей вирок має намір звернутися до Європейського суду з прав людини.