СБУ викрила на хабарі високопосадовця «Укрзалізниці» (доповнена-2)

20:47, 13 вересня 2017

Київ. 13 вересня. УНІАН. Співробітники Служби безпеки України затримали на хабарі в 70 тисяч доларів першого заступника начальника департаменту аудиту та контролю ПАТ "Укрзалізниця" Вахтанга Джакелі.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

«Декілька годин тому оперативниками СБ України затримано на гарячому першого заступника начальника департаменту аудиту та контролю ПАТ "Українська залізниця" Джакелі Вахтанга під час отримання першої частини неправомірної вигоди у розмірі 70 000 доларів США за вирішення питання щодо призначення на одну з керівних посад у ПАТ "Українська залізниця", - написав він.

Лавренюк додав, що за вирішення цього питання Джакелі планував отримати неправомірну вигоду у розмірі 300 тис. доларів.

У прес-центрі СБУ УНІАН повідомили, що правоохоронці встановили, що чиновник, прізвище якого вони не назвали, за «підтримки» нещодавнього топ-менеджменту «Укрзалізниці» вимагав 300 тисяч доларів за вирішення питання щодо призначення на керівну посаду в одній із філій товариства.

«Співробітники СБ України задокументували, що як передоплату кандидату було запропоновано передати 70 тисяч американських доларів. Оперативники спецслужби затримали посадовця в одному з київських ресторанів під час отримання всієї суми першого «траншу», - поінформували у прес-центрі СБУ.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

У свою чергу генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що затримання проводилось спільними зусиллями Генеральної прокуратури, СБУ та Департаменту безпеки «Укрзалізниці».

Луценко також додав, що Джакелі є громадянином Польщі та був призначений на посаду попереднім керівництвом «Укрзалізниці».