Гройсман прокоментував проміжне рішення Міжнародного суду ООН у справі "Україна проти Росії"

18:05, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Україна глибоко поважає проміжне рішення Міжнародного суду ООН у справі "Україна проти Росії".

Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам після спілкування зі студентами Національного університету “Києво-Могилянська академія” сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Ми глибоко поважаємо рішення суду. Наші всі структури працюють над тим, щоб довести правду до всіх міжнародних інстанцій. І будемо робити це далі”, - зауважив він.

Гройсман наголосив, що все те, що Росія сьогодні робить на Донбасі і в Криму, це абсолютне порушення будь-яких прав людини.

“І тут немає жодного протиріччя, тому що тут треба правильно робити, і юридичні теж формулювання. Але насправді Росія - це агресор... Це абсолютно є очевидний факт”, - підкреслив прем'єр.

І оцінку цім діям, заявив Гройсман, мають дати “всі світові механізми, у тому числі і правові”.

Як повідомляв УНІАН, Міжнародний суд ООН у Гаазі 19 квітня оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів стосовно Росії. Заходи стосуються Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD).

Суд вказав, що Росія повинна утриматися від того, щоб продовжувати обмежувати можливість кримським татарам зберегти свої інституції, включаючи Меджліс. За це рішення проголосували 13 суддів, проти - троє. Одноголосно було прийнято рішення, згідно з яким Росія повинна гарантувати доступність освіти українською мовою.

Щодо звинувачень РФ у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму суд вирішив, що Україна не надала достатньо доказів, які були б суттєвою базою для застосування тимчасових запобіжних заходів.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН запровадити тимчасові запобіжні заходи, спрямовані на недопущення продовження порушень прав людини з боку РФ на період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення в тимчасово окупованому Криму та на Донбасі.

6-9 березня в Гаазі відбулися слухання у справі «Україна проти Росії». У ході слухань представники РФ повністю відкинули звинувачення, заявивши, що жодних законодавчих або фактичних підстав для запровадження запобіжних заходів немає.

Позов у Міжнародний суд ООН Україна подала 16 січня 2017 року з метою притягнення Росії до відповідальності за підтримку тероризму на сході України і дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.

Україна подала позов на підставі порушення Росією двох конвенцій - Конвенції про запобігання тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і вимагає від РФ припинити фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.