Житомирська міськрада просить уряд та Фонд держмайна передати місцеві газові мережі громаді міста

17:28, 20 квітня 2017

Житомир. 20 квітня. УНІАН. Житомирська міська рада просить прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана та виконувача обов’язків голови Фонду державного майна Дмитра Парфененка передати місцеві мережі газопостачання у власність територіальної громади обласного центру.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення схвалено сьогодні під час позачергової сесії міськради.

Підставою для звернення стало те, що торік у Житомирі розпочало роботу комунальне підприємство «Житомирміськгаз» Житомирської міської ради.

«Це підприємство може конкурувати з монополістом та постачати природній газ і надавати послуги житомирянам на більш якісному рівні та за справедливими цінами, ніж це робить ПАТ «Житомиргаз», - сказано у вказаному зверненні.

Тому депутати Житомирської міськради вважають, що доцільно передати місцеві мережі газопостачання у власність територіальної громади Житомира.

«Зараз 95% газових мереж у Житомирі перебувають у державній власності та обслуговуються недержавним акціонерним товариством ПАТ «Житомиргаз», - йдеться у зверненні.

Зазначається, що, на думку депутатів, компанія «Житомиргаз» є монополістом у сфері газопостачання у Житомирі, тоді як КП «Житомирміськгаз» може постачати газ житомирянам на більш якісному рівні.

При цьому депутати посилаються на Закон України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», який, на їхню думку, і дозволяє передати газові мережі Житомира у комунальну власність місцевої територіальної громади.

Автори звернення також вважають, що така передача газових мереж, серед іншого, сприятиме процесу децентралізації.

Довідка УНІАН. Комунальне підприємство «Житомирміськгаз» Житомирської міської ради спеціалізується на торгівлі газом через місцеві трубопроводи.