Верховна Рада України та Європейський парламент продовжили дію Меморандуму про взаєморозуміння

16:44, 20 квітня 2017

Брюссель. 20 квітня. УНІАН. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та президент Європейського парламенту Антоніо Таяні обмінялися листами, якими підтвердили продовження дії Меморандуму про взаєморозуміння з питань співробітництва та зміцнення потенціалу між двома інституціями.

Лист від імені Таяні передав депутат ЄП Ельмар Брок (група європейських народників, Німеччина), повідомляє у четвер прес-служба ЄП.

Обмін листами відбувся в рамках так званого діалогу «Жана Моне», який пройшов за участю лідерів та представників восьми фракцій та груп українського парламенту з 18 по 19 квітня в Ірпені. Європейська сторона була представлена також колишнім президентом ЄП Петом Коксом, який є автором доповіді та дорожньої карти реформування українського парламенту.

Голова Верховної Ради України, оголошуючи про успішне завершення другого діалогу «Жана Моне», сказав: «Я хотів би щиро подякувати нашим партнерам в Європейському парламенті за заохочення і сприяння процесу формування консенсусу. Я можу повідомити, що всі вісім фракцій та груп Верховної Ради і я особисто підписали ці висновки, які зобов'язують усіх нас на рівних підставах робити подальші кроки в зобов’язаннях реформі нашої інституції».

У свою чергу Кокс заявив, що діалог є «довгостроковим процесом, який є успішним тільки, якщо ви можете підтримувати рішучість, яку я бачив на наших перших двох зустрічах, і зможете почати процес інституційної реформи крок за кроком». «Європейський парламент повністю прихильний бути вашим партнером на цьому демократичному шляху», - наголосив він.

Перший діалог за мир та демократію між двома інституціями пройшов у жовтні 2016 року в історичному будинку Жана Моне у передмісті Парижу, звідки він і дістав свою назву. Меморандум про взаєморозуміння між ЄП і ВР забезпечує політичну основу для діяльності на підтримку демократії разом з Україною і, зокрема з Верховною Радою.

Другий діалог «Жана Моне» за мир і демократію розглянув питання прав і обов'язків всіх фракцій опозиції у Верховній Раді.