З 15 травня у всіх бойових частинах ЗСУ служитимуть військові капелани - Міноборони

15:53, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. У Збройних силах України проводиться послідовна робота із запровадження у військах системи душпасторства, військові капелани служитимуть у всіх бойових частинах вже з 15 травня.

Про це сьогодні на брифінгу сказав начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України генерал-майор Олег Грунтковський, повідомляється на сайті Міністерства оборони України.

«Відповідно до постанови Кабінету міністрів, із 15 травня у всіх бойових частинах та підрозділах будуть введені посади воєнних капеланів. Ми провели опитування у військових частинах, вивчили ставлення до різних конфесій, склали списки кандидатів, які вже були погоджені душпасторською Радою при Міністерстві оборони України. Капелани готові служити, їм залишилося пройти співбесіду з командирами військових частин та отримати призначення», - сказав Грунтковський.

За його словами, введення капеланства у ЗСУ буде здійснюватися у два етапи. На першому етапі, який закінчується наприкінці червня, військові капелани будуть призначені у бойових підрозділах, а до кінця року – у всіх підрозділах Збройних сил України.

«Якщо ми говоримо про бойову бригаду, то там капелан не буде працювати один – там будуть задіяні від двох до чотирьох капеланів. Ми продовжуємо вивчати процес їхньої роботи, враховуємо той досвід, який в нас вже є. Ми не відмовляємося також від волонтерської місії, яку у Збройних силах України здійснює церква, але робота капеланів також є важливою, адже вони зможуть постійно знаходитися з особовим складом, у тому числі на передовій», - додав генерал-майор.