Спроби штучно нагнітати антиукраїнську істерію чи конфлікт між українцями і поляками необхідно відразу присікати - Гопко

15:32, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко наголошує, що спроби штучно нагнітати антиукраїнську істерію чи конфлікт між українцями і поляками необхідно відразу присікати.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала під час круглого столу на тему: "Акція "Вісла" - злочин польського комуністичного режиму".

"Операція "Вісла" була найтрагічнішою складовою системної політики винищення, вигнання, розчинення українців, яку здійснювала тодішня комуністична польська влада у 40-х роках", - сказала депутат.

Вона висловила думку, що "рівень засудження, можливо, недостатній". "Для того ми сьогодні якраз і зібралися, щоби поговорити, як – і щоби нинішня влада Польщі теж знайшла певні сили для того – трагічні наслідки цього злочину визнати і засудити", - зазначила Гопко.

Водночас вона наголосила, що "будь-які спроби зараз різних а-ля "громадських організацій" чи псевдоісториків, які намагаються спекулювати на різних історичних фактах з трагічних сторінок, які були і в українській історії, і в польській, - ми повинні їх зразу присікати".

Гопко відзначила, що відбуваються спроби системи провокацій, починаючи від осквернення різних пам'ятних знаків і аж до обстрілу Консульства Польщі у Луцьку.

"Ми бачимо, наскільки зростають спроби системних провокацій підірвати двосторонні стосунки. Не лише Україна-Польща, а й Україна-Ізраїль, Україна-Німеччина і багато інших. Тобто, своєрідні такі акти диверсії, які відбуваються на території України для того, щоб Україна не могла розбудовувати двосторонні відносини", - констатувала депутат.

Голова комітету наголосила на необхідності того, аби "всі спроби штучно нагнітати чи антиукраїнську істерію, чи поглиблення конфлікту між українцями і поляками, використовуючи історію, були відразу присічені і приречені на повну поразку".

"Одне з важливих завдань - це через правду історії, хоч якою б вона гіркою не була, але усе одно працювати на те, щоб уникнути в майбутньому тих загроз, які були", - сказала Гопко.