Депутат заявляє про можливі провокації під час відзначення роковин операції "Вісла" у Польщі

15:07, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Микола Княжицький заявляє про наявність інформації щодо можливих провокацій під час відзначення роковин операції "Вісла" у Польщі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив під час круглого столу на тему: "Акція "Вісла" - злочин польського комуністичного режиму".

Депутат зазначив, що він перебуватиме у Перемишлі 30 квітня "разом з багатьма іншими українськими політиками".

"І вже зараз ми маємо таку інформацію, що можуть бути спроби завадити відзначенню тих роковин, які там відбуватимуться", - сказав Княжицький.

За його словами, дуже важливо пояснити польській владі та суспільству, що "те, що відбуватиметься, жодним чином не стосується якогось негативного ставлення до Польщі".

"Тому що ця акція була засуджена і представниками польської влади після того, як Польща стала демократичною", - додав депутат.

Княжицький вважає, що "Вісла" "має бути для нас пам'яттю про злочини комуністичного режиму Польщі, який чинив точно такі самі злочини і щодо польського народу, і щодо українського народу".

"Але злочин у ставленні до українського народу справді був безпрецедентним", - наголосив голова парламентського комітету.

Як повідомляв УНІАН, 29 березня депутати Верховної Ради України звернулися з листом до польської сторони, в якому попросили посилити охорону правопорядку на заходах до 70-х роковин операції "Вісла" у польському Перемишлі.

В ніч на 29 березня 2017 року невідомі обстріляли адміністративне приміщення Генерального консульства Польщі у Луцьку з гранатомета РПГ-26. На щастя, ніхто не постраждав.

В СБУ однією з версій інциденту назвали теракт.