Рішення Міжнародного суду ООН в рамках справи «Україна проти РФ» є оптимістичним, Україна володіє незаперечними доказами - Петренко (доповнена)

14:14, 20 квітня 2017

Новина доповнена після 3 абзацу

Київ. 20 квітня. УНІАН. Проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо часткового задоволення запиту України про застосування тимчасових запобіжних заходів до Росії і розгляд по суті справи "Україна проти Росії» є оптимістичним з точки зору перспективи розгляду справ, Україна володіє незаперечною доказовою базою, яка буде представлена при розгляді справи.

Про це в ході прес-конференції повідомив журналістам міністр юстиції Павло Петренко.

«Ці попередні рішення міжнародного суду ООН оптимістичні з точки зору перспективи розгляду справ. Основна ідея Російської Федерації не допустити розгляду справи по суті - провалилася. Доказова база, яка є в України, яка буде представлена при розгляді справи по суті, вона є незаперечною», - сказав міністр.

За його словами, Україна очікує від суду найближчими місяцями процесуального графіка, який визначить термін подачі нашою країною додаткових пояснень і доказів, буде також визначено строк для заперечення з боку Росії і визначено дати слухань по суті.

Як повідомляв УНІАН, Міжнародний суд ООН у Гаазі 19 квітня оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів стосовно Росії. Заходи стосуються Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD).

Суд вказав, що Росія повинна утриматися від того, щоб продовжувати обмежувати можливість кримським татарам зберегти свої інституції, включаючи Меджліс. За це рішення проголосували 13 суддів, проти - троє. Одноголосно було прийнято рішення, згідно з яким Росія повинна гарантувати доступність освіти українською мовою.

Щодо звинувачень РФ у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму суд вирішив, що Україна не надала достатньо доказів, які були б суттєвою базою для застосування тимчасових запобіжних заходів.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН запровадити тимчасові запобіжні заходи, спрямовані на недопущення продовження порушень прав людини з боку РФ на період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення в тимчасово окупованому Криму та на Донбасі.

6-9 березня в Гаазі відбулися слухання у справі «Україна проти Росії». У ході слухань представники РФ повністю відкинули звинувачення, заявивши, що жодних законодавчих або фактичних підстав для запровадження запобіжних заходів немає.

Позов у Міжнародний суд ООН Україна подала 16 січня 2017 року з метою притягнення Росії до відповідальності за підтримку тероризму на сході України і дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.

Україна подала позов на підставі порушення Росією двох конвенцій - Конвенції про запобігання тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і вимагає від РФ припинити фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.