Місія ОБСЄ минулого тижня фіксувала численні порушення режиму припинення вогню на Донбасі

13:51, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) заявляє, що минулого тижня фіксувала численні порушення режиму припинення вогню на сході України.

Про це йдеться у тематичному звіті місії станом на 19 квітня, який опубліковано сьогодні на сайті ОБСЄ.

«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні продовжує щодня фіксувати численні порушення режиму припинення вогню, відзначаючи періоди ситуативного затишшя між бойовими діями, після того як на засіданнях Тристоронньої контактної групи у Мінську від 29 березня і 12 квітня було відновлено зобов’язання щодо дотримання режиму припинення вогню і відведення озброєнь. Наприклад, 8 квітня спостерігачі констатували близько 1700 порушень режиму припинення вогню. Наступного дня ця кількість склала лише орієнтовно 650, а 10 квітня вона знову зросла до приблизно 1200 порушень», - йдеться у звіті.

«Місія відзначила основні фактори ризику, що спричинюють насильство, а саме: близькість розташування сил і засобів та наявність забороненого озброєння у зоні безпеки. Слід зауважити, що з 5 квітня СММ відзначала скупчення озброєння на аеродромі на південно-східній околиці підконтрольного так званій «ЛНР» Луганська, в тому числі 7 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), 17 гаубиць і 7 танків. 15 квітня в підконтрольних уряду районах було зафіксовано 6 РСЗВ біля Добропілля і 18 РСЗВ у Лимані, а також 17 квітня — 12 протитанкових гармат біля Сєвєродонецька», - зазначають спостерігачі.

Також у звіті наголошується, що місія неодноразово стикалася із загрозами безпеці, коли поблизу патрулів СММ лунали вибухи.