В Україні будуть впроваджені міжнародні протоколи лікування – Супрун

13:36, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Українські лікарі нарешті зможуть використовувати сучасні міжнародні протоколи лікування.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час брифінгу щодо розгортання в Україні програми «Доступні ліки».

Вона наголосила, що вчора прем'єр-міністр доручив МОЗ спільно з Міністерством юстиції у триденний строк завершити і підписати наказ щодо прийняття і дозволу українським лікарям використовувати міжнародні стандарти і міжнародні протоколи лікування.

«Це є дуже важливий крок, щоби підвищити якість лікування, щоби ми закуповували ті ліки, які використовуються в інших країнах світу, в міжнародних стандартах протоколів», - пояснила вона.

Супрун пояснила, що після підписання наказу у Мін’юсті українські лікарі матимуть змогу впроваджувати у своїй роботі найкращі західні стандарти.

«Сподіваємося, що до понеділка буде юстований наказ, і від того дня будемо лікуватися за міжнародними стандартами», - наголосила очільник МОЗ.

Вона підкреслила, що використання лікарями сучасних доказових протоколів - це важливий крок на шляху реформування системи.