У Кремлі заявили, що інформація про переслідування геїв у Чечні не підтверджується

13:29, 20 квітня 2017

Москва. 20 квітня. УНІАН. У Кремлі заявили, що інформація про переслідування, яким піддаються гомосексуалісти в Чечні, не підтверджується.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив журналістам у Москві.

Він нагадав, що раніше правоохоронні органи вже проводили перевірку цієї інформації, зокрема, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова і Слідчий комітет РФ.

«Нам поки що невідомо про те, що ці дані якось мірою підтверджуються. У вчорашній розмові з президентом глава Чечні Рамзан Кадиров ще раз сказав, що, на думку керівництва республіки, ці повідомлення є спотворенням реальності, є наклепом. Він також сказав, що, природно, громадська думка в республіці до цього наклепу ставиться непримиренно, не приймає цей наклеп. І що керівництво, звичайно, бореться і боротиметься з наклепом у встановлених законом рамках», - сказав Пєсков.

Коментуючи запитання журналістів про особисті історії людей, що публікуються в ЗМІ, які нібито постраждали від дій правоохоронних органів у Чечні, Пєсков зазначив, що в разі порушення закону громадяни мають звертатися до правоохоронних органів чи у ЗМІ, але таких заяв не було.

«Ми знаємо, що коли порушується закон, громадянин йде і скаржиться в поліцію, громадянин йде і скаржиться засобам масової інформації... Але де? Немає ніяких людей», - сказав він.

«Де, скажіть, хто ці люди? Де вони живуть? В тому-то й справа, що йдеться про якісь такі фантомні скарги, абсолютно знеособлені», - сказав він. Пєсков відзначив, що доки немає подібних підтверджених скарг від людей, перевірити ситуацію неможливо.

«Чому вони бояться? Вони що, бояться, що їх візьмуть під захист? Теж невірно. Тому, я ще раз повторюю, на жаль чи на щастя, досі жодних підтверджень цьому конкретно немає. Ось ці знеособлені дані – вони нічим нам не допомагають для того, щоб прояснити ситуацію. У нас є інформація, отримана від глави республіки. У нас немає підстав у цій ситуації йому не вірити і не довіряти», - наголосив він.

За словами Пєскова, Кадиров підтвердив, що безпідставно говорити про погрози журналістам, які пишуть про цю ситуацію.

«У республіці про це мови бути не може», - сказав він.

Як повідомлялося, 1 квітня «Новая газета» опублікувала розслідування про те, що в Чечні проводяться масові затримання гомосексуалістів. Газеті стало відомо про три вбивства людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією.

Прес-секретар глави Чечні Рамзана Кадирова Альві Карімов спростував новину про затримання гомосексуалістів, заявивши, що «не можна затримувати і гнобити того, кого просто немає в республіці». Карімов також відзначив, що якби в Чечні були гомосексуалісти, у правоохоронців не було б з ними проблем, оскільки «самі родичі відправили б їх за адресою, звідки не повертаються».

Член Ради при главі Чечні з розвитку громадянського суспільства і прав людини Хеда Саратова сказала, що геї – «це зло, з яким кожен чеченець боротиметься» «без будь-яких (правоохоронних) структур». За її словами, рада не отримувала повідомлень про вбивства геїв.

Глава Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) Міхаель Георг Лінк закликав російську владу терміново розслідувати зникнення, тортури та інші види жорстокого поводження з гомосексуалістами в Чечні.