Парубій вважає, що ВР ще на цій сесії розпочне реформування парламенту

13:26, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вважає, що ВР ще на цій сесії розпочне реформування парламенту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на прес-конференції.

За його словами, про реформування ВР йшлося під час зустрічі у форматі Діалогу Жана Моне, яка проходила в останні дні за участю представників фракцій та груп парламенту, координатора програми Європарламенту з підвищення інвестиційної спроможності Верховної Ради України Пета Кокса і голови комітету ЄП у закордонних справах Елмара Брока.

Парубій зазначив, що передбачається розгляд кількох законопроектів вже на цій сесії, які дадуть можливість провести реформу парламенту Він нагадав, що вже сьогодні включено до порядку денного законопроект № 6256 щодо зменшення кількості комітетів та співвідношення їх з міністерствами.

За його словами, йдеться про скорочення кількості комітетів до 20, це стосуватиметься вже парламенту України наступного скликання.

Також він зазначив, що на цій сесії може бути розглянуто законопроект щодо методики розподілу комітетів між фракціями.

За його словами, це також стосуватиметься парламенту наступного скликання.

Парубій додав, що ще одним кроком на шляху реформування є введення дебатів як форми роботи парламенту. За його словами, йдеться про дебати не обов’язково з урядом, а також на актуальні теми, які виникають в суспільстві.

За його словами, такі дебати пропонується проводити за ініціативою голови ВР або не менш ніж 150 народних депутатів.

Він додав, що такі дебати мали б проводитися в сесійній залі.

За його словами, це невеликі кроки, які можна здійснити. “Я сподіваюсь, принаймні, ухвалити в першому читанні на цій сесії, а можливо, навіть, ухвалити їх і в цілому”, - сказав Парубій.