Парубій вважає важливими для України вчорашні рішення Міжнародного суду ООН

12:27, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вважає, що прийняте рішення Міжнародного суду ОНН у справі «Україна проти Росії» є дуже важливим.

Про це він сказав на прес-конференції, відповідаючи на запитання щодо вчорашнього проміжного рішення Суду ООН.

«Я вважаю важливим, що Суд ООН взяв до розгляду питання України і російської агресії. І вважаю сам факт, що Суд ООН взявся за розгляд, позитивним для України», - зазначив Парубій.

За його словами, важливо, що суд визнав здійснення Росією тиску на національні меншини в Криму; далі на шляху притягнення Росії до відповідальності Україна повинна зосередитися на забезпеченні достатньою доказовою базою наступних звинувачень, які Україна висуває проти РФ за дії на сході нашої країни.

“Але сам факт, що цей шлях розпочатий, я переконаний, є важливим і позитивним для України”, - наголосив голова ВР.

Як повідомляв УНІАН, позов до Міжнародного суду ООН Україна подала 16 січня 2017 року з метою притягнення Росії до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.

Україна подала позов на підставі порушення Росією двох конвенцій – Конвенції про запобігання фінансування тероризму і Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації – та вимагає від РФ припинити фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Міжнародний суд ООН вчора, 19 квітня, оголосив ухвалу, якою частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів до Росії. Тимчасові заходи стосуються Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації (CERD).

Суд ООН вказав, що Росія повинна утриматися від того, щоб продовжувати чи застосовувати обмеження на можливість кримським татарам зберегти свої інституції, включаючи Меджліс. За це рішення проголосували 13 суддів, проти - троє. Одностайно було ухвалено рішення, відповідно до якого Росія повинна гарантувати доступність освіти українською мовою.

Щодо звинувачень РФ у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму суд ООН вирішив, що Україна не надала достатньо доказів, які були б суттєвою базою для застосування тимчасових заходів.

Наразі не відомо, коли саме Міжнародний суд ООН зможе розпочати розгляд справи «Україна проти Росії» по суті. Про це буде поінформовано за 6-8 місяців до відповідного засідання. В травні Суд ООН визначить календарний розклад розгляду по суті справи "Україна проти Росії".