У МЗС РФ вважають, що звинувачення Асада у використанні хімічної зброї є «голослівними» й базуються на соцмережах

11:39, 20 квітня 2017

Москва. 20 квітня. УНІАН. У МЗС РФ вважають, що звинувачення президента Сирії Башара Асада у використанні хімічної зброї в місті Хан-Шейхун є «голослівними» й базуються на матеріалах із соціальних мереж.

Як повідомили УНІАН в МЗС РФ, про це заявив директор Департаменту з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС Росії Михайло Ульянов на позачерговій сесії виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

«Хотіли б нагадати, що досі немає жодної ясності щодо подій в Хан-Шейхун. Всі звинувачення на адресу Дамаска мають голослівний характер і базуються на сумнівних матеріалах у соціальних мережах, наданих неурядовою організацією «Білі каски», що давно себе дискредитувала і яка тісно пов'язана з терористами з «Джабхат ан-Нусрі» й «Аль-Каїди», - заявив Ульянов.

Він порекомендував усім ознайомитися з матеріалами експертів з організації «Шведські лікарі за права людини», які дійшли висновку, що діти, показані у відеороликах «Білих касок», які перебувають без свідомості під впливом введених їм психотропних речовин.

«Постпред США при ООН нещодавно демонструвала у Раді безпеки жахливі фотографії сирійських дітей, які нібито постраждали від застосування хімічної зброї в Хан-Шейхуні. До речі, про іракських дітей, які майже одночасно постраждали від хімзброї в Мосулі, вона навіть не згадала. Дана тема залишає наших західних колег абсолютно байдужими. Це відноситься і до гуманітарної катастрофи в Мосулі, яку вони, керуючись, як завжди, подвійними стандартами, ретельно замовчують», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, у результаті хімічної атаки в сирійському місті Хан-Шейхун 4 квітня загинули 72 людини, 6 квітня в місті Латамінах від хімзброї загинули ще кілька людей, і десятки постраждали.

7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі в Сирії у відповідь на можливу атаку з використанням хімічної зброї на сирійські міста.

Президент США Дональд Трамп пояснив, що діяв у «життєво важливих інтересах національної безпеки Америки», щоб запобігти використанню хімічної зброї. За його словами, база, з якої завдали удару, була точкою старту для хімічної атаки.

Путін заявив, що ситуація з використанням хімічної зброї в Сирії нагадує йому привід для початку війни в Іраку в 2003 році. За словами президента РФ, тоді представники США в Раді безпеки ООН показували «нібито хімічну зброю, виявлену в Іраку».

«Після цього почалася військова кампанія в Іраку, а закінчилася вона руйнуванням країни, зростанням терористичної загрози і появою ІДІЛ на міжнародній сцені – ні більше, ні менше», - сказав Путін.