Для осучаснення пенсій до кінця року знадобиться близько 11 млрд грн - Розенко

11:34, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Для осучаснення пенсій, яке планується з 1 жовтня в рамках проведення пенсійної реформи, до кінця 2017 року потрібно близько 11 млрд грн.

Про це повідомляється на урядовому порталі з посиланням на слова віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка.

«Я неодноразово впродовж останнього року говорив про соціальну несправедливість, коли для 4,5 млн українців, які мають пенсію від 1,5 тис. грн. до 4 тис. грн, ніякого підвищення не відбувалося з 2012 року», - сказав він.

Розенко відзначив, що рішення щодо осучаснення пенсій та скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів вже повністю узгоджені в уряді.

«І в рамках пенсійної реформи з 1 жовтня таке осучаснення відбудеться. За нашими розрахунками, з жовтня до кінця року на це буде потрібно приблизно 11 млрд грн», - зазначив віце-прем'єр.

«У нас є сьогодні позитивний ефект від підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн, і Пенсійний фонд отримав доходів приблизно на 5 млрд більше, ніж ми планували. Тобто якщо такі темпи зростання економіки збережуться, ці 11 млрд грн станом на жовтень будуть без будь-яких додаткових вливань з державного бюджету», - пояснив він.

Віце-прем'єр також повідомив, що скасування оподаткування пенсій торкнеться 500 тисяч пенсіонерів.

«Цього рішення чекають близько 500 тис. працюючих пенсіонерів. Для державного бюджету ця сума з жовтня до кінця року становитиме 600-700 млн грн», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, уряд у рамках пенсійної реформи планує з 1 жовтня провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн українців, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів.

Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку, а пропонує інші інструменти для побудови справедливої та бездефіцитної пенсійної системи.

Згідно із заявою Міжнародного валютного фонду за підсумками засідання Ради директорів із українського питання, Україна не може відкладати проведення масштабної пенсійної реформи, зокрема, підвищення ефективного пенсійного віку.

Згідно з переліком структурних маяків програми розширеного фінансування EFF між МВФ і нашою країною, Україна пообіцяла Міжнародному валютному фонду ухвалити законодавство щодо пенсійної реформи до кінця квітня.