Україна не одержить наступний транш МВФ без пенсійної реформи - міністр фінансів

11:24, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Україна не одержить наступний транш кредиту Міжнародного валютного фонду без проведення пенсійної реформи, заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк під час дискусії в Hudson Institute, Вашингтон (США).

«Є кілька ключових умов для одержання наступного траншу. Дуже важливою є пенсійна реформа. Без пенсійної реформи не буде траншу», - сказав Данилюк, відповідаючи на питання про умови отримання наступного траншу кредиту в рамках програми з Міжнародним валютним фондом.

При цьому міністр відзначив, що проведення пенсійної реформи є важливим кроком не для одержання траншу МВФ, а насамперед для самої України та її громадян.

Як повідомляв УНІАН, Рада директорів Міжнародного валютного фонду 3 квітня завершила третій перегляд програми розширеного фінансування EFF для України. Національний банк одержав черговий транш МВФ у розмірі 1 млрд дол. 5 квітня, що разом із отриманим напередодні другим траншем макрофінансової допомоги Європейського Союзу дозволило наростити міжнародні резерви до 16,7 млрд дол. - максимального рівня з середини 2014 року.

За результатами третього перегляду програми EFF МВФ закликав українську владу для досягнення більш швидкого і стійкого зростання прискорити структурні реформи, починаючи з приватизації та розвитку ринку сільськогосподарських земель, та відзначив відсутність конкретних результатів у боротьбі з корупцією.

Крім того, на думку МВФ, Україна не може відкладати проведення масштабної пенсійної реформи, зокрема, підвищення ефективного пенсійного віку.