Україна й Іран домовилися про запуск тестового поїзда між країнами - Мінінфраструктури

11:14, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Україна й Іран домовилися про запуск тестового поїзда між країнами з метою транспортування сільськогосподарської продукції.

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України, такої домовленості було досягнуто під час зустрічі міністра інфраструктури України Володимира Омеляна з делегацією Ісламської Республіки Іран за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Ісламської Республіки Іран в Україні пана Мохаммада Бехешті-Монфареда.

«Україна й Іран домовилися про запуск тестового поїзда з метою транспортування сільськогосподарської продукції, насамперед, зернових з України в Іран. Маршрут пройде по території Грузії й Азербайджану», - цитує прес-служба Омеляна.

За його словами, запуск тестового поїзда Україна-Іран може відбутися влітку 2017 року.

«Це дуже перспективний напрямок співпраці для обох країн. Україна повинна розробляти нові міжнародні транспортні коридори з тим, аби стати надійним транзитним мостом між країнами Європи, Азії і Сходу», - вважає міністр інфраструктури.

Він закликав іранську сторону розглянути можливість транспортування іранської нафти в Україну, а також перспективи будівництва нафтопереробного заводу на території нашої держави.

Як повідомляв УНІАН, 13 березня цього року Україна й Іран узгодили меморандум про взаєморозуміння, який передбачає співробітництво між торговими портами країн.

У лютому міністерства аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні Мохаммадом Бехешті-Монфаредом домовилися активізувати співпрацю з ключовими напрямами в аграрній сфері і збільшити обсяги двосторонньої торгівлі між країнами.