Кабмін планує до 16 травня внести в Раду пакет законопроектів з питань приватизації - Гройсман

10:15, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Кабінет міністрів України планує до закінчення шостої сесії Верховної Ради VIII скликання (16 травня) внести в парламент пакет законопроектів щодо приватизації, ухвалення яких дасть змогу ефективно продати державні активи.

Про це повідомила прес-служба уряду з посиланням на слова прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

«Мені потрібен пакет правильних рішень. Ми готуємо зараз з командою Мінекономрозвитку, командою секретаріату Кабінету міністрів, Офісом реформ прем'єр-міністра законодавство, яке дасть змогу нам продавати об'єкти державної власності - УНІАН) за системою Prozorro. Ми в пакеті необхідних реформ вноситимемо зокрема й зміни до закону про приватизацію. Я б хотів до кінця (шостої сесії Верховної Ради VIII скликання - УНІАН) внести в парламент, і навіть щоб ми змогли проголосувати», - сказав він.

За словами прем'єра, у разі ухвалення Радою пакету законопроектів 2017 рік буде проривним у контексті приватизації.

«За останні десятиліття неефективні державні підприємства завдали країні 82 млрд грн збитків. Це катастрофа. Їх треба просто конкурентно продати. Необхідний відкритий продаж неефективно використовуваних державою підприємств, але стратегічні підприємства повинні залишатися у державній власності. Сотнями можна управляти, тисячами - нереально», - наголосив очільник уряду.

При цьому Гройсман підтримав залучення іноземних радників з приватизації для максимізації прибутку держави від реалізації держактивів.

«Навіщо потрібний цей продаж? Це нові інвестиції в економіку, це нові робочі місця, це конкурентний український продукт. Це те, що мені потрібно. Це економічне зростання. Це повна модернізація країни, це оновлення країни, це капітальний ремонт країни, це пенсії українським пенсіонерам і зарплати українських громадян», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, цього року Україна в рамках приватизаційної кампанії планує продати близько 100 підприємств. На фінальній стадії перебуває розробка законопроекту, який вдосконалить процес приватизації - спростить кваліфікацію активів і визначить порядок формування переліку об'єктів на приватизацію.

Згідно з Бюджетним кодексом, від приватизації в 2016 році Фонд держмайна повинен був спрямувати в бюджет 17,1 млрд грн. Однак велика приватизація в 2016 році провалилася через невдалий конкурс з продажу Одеського припортового заводу. На участь в аукціоні з приватизації підприємства зі стартовою ціною 5,16 млрд грн жодний інвестор не подав заявки. У 2017 році обсяг коштів від приватизації також повинен становити не менш як 17 млрд грн.

Згідно з листом Міжнародного валютного фонду про наміри українського керівництва, Україна має збирається вжити всіх необхідних заходів для залучення авторитетних міжнародних інвесторів і приватизувати Одеський припортовий завод у першому півріччі 2017 року. Крім того, уряд має намір ініціювати приватизацію «Турбоатому», «Центренерго» і «Укрспирту» до кінця вересня 2017 року, а також низки обленерго. У листі наголошується, що для приватизації «Укрспирту» необхідно затвердження законодавчих змін.