Росія заблокувала заяву Ради безпеки ООН щодо ракетних випробувань КНДР

10:15, 20 квітня 2017

Київ. 20 квітня. УНІАН. Представник Росії висловився проти заяви Ради безпеки ООН, яка засуджує останні ракетні випробування КНДР.

Як передає Deutsche Welle, Москва наполягала на включені до тексту слів, які б наголошували на необхідності врегулювання конфлікту з КНДР шляхом діалогу.

«Для багатьох дипломатів такий крок Росії виявився цілковитою несподіванкою, адже навіть давній союзник КНДР - Китай - планував підтримати цей текст заяви», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що заява Радбезу ООН засудила б останні ракетні випробування КНДР і серйозно застерегла б комуністичне керівництво країни від подальших пусків ракет. Москва ж наполягала на включені до тексту слів, які б наголошували на необхідності врегулювання конфлікту з КНДР шляхом діалогу.

Натомість у запропонованому США варіанті тексту заяви йшлося лише про «надзвичайну стурбованість» членів Радбезу ООН через поведінку Пхеньяна, що «вкрай дестабілізує» ситуацію в регіоні.

Крім того, відхилений РФ текст містив також застереження, що міжнародна спільнота вдаватиметься й до «наступних серйозних заходів» щодо КНДР.

Представниця США при ООН Ніккі Хейлі наголосила, що метою відхиленого документа було запобігти подальшій ескалації конфлікту на Корейському півострові. За її словами, важливо продемонструвати Північній Кореї, що США не мають наміру «спровокувати конфлікт», тож керівництву КНДР слід припинити спроби «нав'язати його».

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив із закликом зробити все, аби пересвідчитись, що ракетна та ядерна програма КНДР не становить загрози для міжнародної спільноти. На цьому тлі він закликав Китай, США, Японію, Південну Корею та Росію докладати більше зусиль, аби запобігти подальшому озброєнню КНДР.

Пхеньян проводить розробку ядерної зброї та вдосконалює свої ракетні арсенали. З 2006 року було проведено загалом п'ять випробувань ядерної зброї. Два ядерних тести відбулися торік.

Крім того, КНДР регулярно проводить випробування балістичних ракет різної дальності, в тому числі й морського базування. Останні випробування ракети, які відбулися у минулі вихідні, завершилися невдало.

Джерело: http://www.dw.com/uk/%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%96%D1%8FD0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%97/a-38504987