Порошенко обговорив з представниками силового блоку уряду Британії посилення військової співпраці для протистояння російській агресії

20:04, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. У Лондоні президент України Петро Порошенко зустрівся з державним секретарем Великої Британії у закордонних справах та справах Співдружності Борісом Джонсоном, та державним міністром з питань Збройних сил Майком Пеннінгом.

Як повідомила прес-служба глави держави, під час зустрічі обговорювалися питання продовження британської технічної та фінансової допомоги Україні, а також посилення двосторонньої військової співпраці з метою протистояння російській агресії.

Співрозмовники обговорили розвиток подій на Донбасі. Йшлося про важливість дотримання режиму санкцій ЄС проти Росії до повного виконання нею взятих на себе зобов’язань у рамках мінського процесу та відновлення територіальної цілісності України.

Президент України висловив вдячність британській стороні за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Було зазначено, що, як одна з країн-гарантів незалежності України за Будапештським меморандумом, Велика Британія може відіграти важливу роль у забезпеченні безпеки в Україні.

Окрему увагу було приділено економічному співробітництву та започаткуванню діалогу з метою спрощення візового режиму для громадян України.

Було домовлено про проведення 6 липня у Лондоні міжнародної конференції щодо реформ в Україні. Йшлося також про посилення взаємодії у сфері кібербезпеки та протидії пропаганді.

Представники силового блоку уряду Великої Британії заявили, що вихід країни з Європейського Союзу не позначиться на рівні співробітництва між Британією та Україною.