У КМДА обіцяють рекультивувати екологічно небезпечне озеро Гарячка у Дарницькому районі

17:56, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Водойма у Дарницькому районі столиці, відома як озеро Гарячка, несе потенційну екологічну загрозу, тому прийнято рішення про його рекультивацію; протягом наступних чотирьох років планується встановити 5 нових електрофільтрів на Дарницькій ТЕЦ.

Про це сьогодні заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, повідомляє прес-служба КМДА.

«Технічна водойма (відома як озеро Гарячка) у Дарницькому районі є золошлаковідвалом Дарницької ТЕЦ. Об’єкт несе потенційну екологічну загрозу, тому в ТОВ «Євро-Реконструкція» прийнято рішення про його рекультивацію», - йдеться в повідомленні.

За словами заступника голови КМДА, розроблений відповідний план дій і, насамперед, він стосується наявного золошлаковідвалу, від якого потерпають мешканці навколишніх житлових масивів. А в перспективі ТОВ «Євро-Реконструкція», що є власником Дарницької ТЕЦ, планує збудувати закритий склад сухої золи.

Крім того, на Дарницькій теплоелектроцентралі запланована низка робіт, які допоможуть поступово відійти від використання золошлаковідвалу та покращити екологічну ситуацію території. Ідеться про реконструкцію систем газоочищення, зокрема, будівництво нових електрофільтрів.

«Дарницька ТЕЦ забезпечує теплом та гарячою водою понад тисячу будинків. Разом із тим, міська влада розуміє, наскільки гострим є питання екології для мешканців, які проживають поряд. Тому протягом наступних чотирьох років планується встановити 5 нових електрофільтрів, що дозволять не користуватися золовідвалом. Пил виловлюватиметься і в подальшому утилізуватиметься. Зі свого боку, місто контролюватиме виконання цих робіт», – зауважив Пантелеєв.