Введення абонплати на газ дозволить знизити кінцевий тариф на опалення на 5% - НКРЕКП

17:51, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Введення нової методології розрахунку тарифів на розподіл природного газу дозволить зменшити тарифи на теплову енергію та, відповідно, суму платіжки за послугу централізованого опалення для населення на 5%. Про це повідомила прес-служба Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Згідно з повідомленням, комісія провела розрахунки тарифів на теплову енергію для першої групи ліцензіатів з урахуванням нової методології визначення та розрахунку тарифів на послуги розподілу природного газу, а також нового рівня мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2017 року становить 3200 грн.

«Розрахункове зменшення розміру платіжки за послугу з централізованого опалення становитиме майже 300 грн для сім'ї, яка живе в однокімнатній квартирі, більше 400 грн - для сім'ї, яка живе у двокімнатній квартирі», - йдеться у повідомленні.

Відзначається, що розрахунки виконані по 11 підприємствах, які здійснюють ліцензовану діяльність у різних регіонах України з об'ємом корисного відпуску майже 40% від загального обсягу корисного відпуску ліцензіатів НКРЕКП.

«Середнє зменшення тарифу щодо вказаних ліцензіатів становитиме близько 60 грн за 1 Гкал, або більше 5% від діючого на сьогодні тарифу на теплову енергію», - наголошують у комісії.

Як повідомляв УНІАН, 28 березня НКРЕКП прийняла нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача, в тому числі для населення. Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ мав складатися з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 грн за 1 куб. м) і вартості його транспортування газотранспортною системою та розподілу по регіональних газорозподільних мережах (так звана «абонплата»). Остання розраховується, виходячи з максимальної пропускної здатності лічильника споживача.

За оцінками експертів, у результаті даного рішення абонплата для тих споживачів, які мають тільки газову плиту (без газового котла) і лічильника G 1,6, може зрости в середньому в 1-4 рази, а для власників газових плит без лічильника - збільшитися в середньому в 5-8 разів. Також нова методика розрахунку тарифів дозволить облгазам додатково заробляти близько 7,7 млрд грн на рік.

Дане рішення викликало критику з боку представників уряду, зокрема, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана і міністра соціальної політики Андрія Реви. Останній заявив, що введення абонплати за газ підвищить кінцеву вартість газу для 4,5 млн українців. За його словами, у бюджеті не передбачені кошти для субсидування такого підвищення.

4 квітня Адміністрація президента оприлюднила заяву Петра Порошенка, в якій йдеться про те, що дія цієї постанови НКРЕКП має бути призупинена. Також президент звернувся до Нацкомісії і Кабміну із закликом прийти до узгодженого рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів. Після цього НКРЕКП заявила про те, що 10 квітня це рішення буде призупинено на три місяці.

10 квітня НКРЕКП скасувала дію своєї постанови про введення абонплати за газ.