Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом порушення правил поводження з боєприпасами, що призвело до травмування двох солдат на полігоні «Десна»

17:26, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Військовою прокуратурою Деснянського гарнізону Центрального регіону України розпочато кримінальне провадження за фактом порушення правил поводження зі боєприпасами, що призвело до травмування двох солдат на полігоні «Десна» (ч. 1 ст. 414 КК України).

Про це повідомила прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

«Установлено, що 18 квітня близько 15.30 години під час виконання робіт по відновленню мішеневих полів на директрисі БМП загальновійськового полігону, військовослужбовець-контрактник знайшов патрон від кулемету ДШК, який вирішив розібрати, внаслідок чого стався вибух та зазначений військовослужбовець разом із ще одним солдатом отримали тілесні ушкодження», - йдеться в повідомленні.

Каретою швидкої допомоги їх було доставлено до військової частини, де одному поставили діагноз – мінно-вибухова травма, травматичний відрив лівої кисті, та другому – осколкове поранення правої надбрівної області та різноманітні садна.

Проводяться першочергові слідчі дії. Досудове розслідування проводить військова прокуратура.

Як повідомляв УНІАН, прес-офіцер 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних сил України (навчальний центр «Десна») раніше підкреслила, що причиною події стала недбалість чоловіка, оскільки інструктор на полігоні кілька разів попередив про небезпеку такої знахідки, і зауважив, що вона буде утилізована за правилами. Але 42-річний боєць не звернув уваги на застереження, намагаючись власними силами розібрати боєприпас. Внаслідок цього він отримав травму руки (потерпілому ампутували чотири пальці) та поранення осколком в живіт.