САП викрила двох суддів з Дніпра, які вимагали від обвинуваченого 30 тис. дол. хабара - Холодницький

17:05, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрила двох суддів з Дніпра, які вимагали від обвинуваченого хабар у розмірі 30 тис. доларів.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

"Правоохоронними органами встановлено, що двоє суддів одного з районних судів міста Дніпра, використовуючи своє службове становище, вимагали від обвинуваченого у кримінальній справі неправомірну вигоду за призначення покарання, не пов’язаного з реальним позбавленням волі, в розмірі 30 тисяч доларів США", - повідомив він.

При цьому, як зауважив керівник САП, гроші безпосередньо мала отримати суддя, яка п’ять років тому уже ухвалила у цій же справі обвинувальний вирок, але його було скасовано апеляційним судом.

"Частину коштів вона повинна була передати колезі, який здійснював новий розгляд справи, за ухвалення ним "потрібного" рішення", - додав Холодницький.

Крім того, за його даними, оскільки стаття Кримінального кодексу України, за якою судили особу, не передбачала можливості пом’якшення покарання, судді зобов’язувались після одержання грошей вплинути на працівників прокуратури, які підтримували обвинувачення в цій справі, переконати їх змінити його, перекваліфікувавши на статтю ККУ із більш м’яким покаранням та відмовитись від подальшого внесення апеляційних скарг на ухвалений таким чином незаконний вирок.

Суддів затримано сьогодні під час одержання частини хабара у сумі 16 тис. дол.

Дії затриманих кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) та за ч. 2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом). За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна, зазначив керівник САП.

Він додав, що досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП. Наразі проводяться передбачені законом першочергові слідчі дії, готуються відповідні документи до Вищої ради правосуддя та вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.