Агрохолдинг «Мілкіленд» має намір ліквідувати свій російський завод у зв'язку з його банкрутством

16:55, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Один з найбільших виробників молочної продукції в Україні, група компаній «Мілкіленд» має намір ліквідувати свій російський актив - Останкінський молочний завод у зв'язку з клопотанням кредитора групи - російського банку «Возрождение» до Арбітражного суду Москви про банкрутство підприємства.

Згідно з повідомленням компанії на сайті Варшавської фондової біржі, підприємство не може погасити заборгованість перед російським банком на суму 309,2 млн російських рублів (5,13 млн євро).

«Рада директорів компанії «Мілкіленд» повідомляє, що компанія і Останкінський молочний комбінат отримали повідомлення про те, що банк «Возрождение» подав клопотання про банкрутство стосовно Останкінського заводу до Арбітражного суду Москви від 28 березня 2017 року», - йдеться в повідомленні.

На сайті біржі наголошується, що Московський арбітражний суд ініціював справу про банкрутство молочного комбінату і призначив перші слухання щодо нього на 26 квітня поточного року.

У зв'язку з цим агрохолдинг «Мілкіленд» як одноосібний власник російського молочного комбінату ініціював процедуру його добровільної ліквідації.

Для забезпечення безперервності своєї діяльності агрохолдинг створив нову дочірню компанію - «Останкінський молочний комбінат», яка відповідатиме за обслуговування контрактів з постачальниками і клієнтами групи в Росії.

За даними українських ЗМІ, у 2016 році російський «Сбербанк» заявляв про намір довести до банкрутства Останкінський молочний комбінат. На даний час в Арбітражному суді Москви знаходиться позовна заява «Сбербанка» з вимогами до підприємства на суму понад 368 млн рублів.

Також «Мілкіленд» веде судову тяжбу з польськими банками Pekao Bank S.A. і Pekao leasing Pekao bank S.A., які хочуть стягнути з агрохолдингу 8,5 млн польських злотих (2,1 млн євро).

Група також продовжує судову тяжбу з «Укрсоцбанком», який хоче стягнути з агрохолдингу «Мілкіленд» понад 71 млн грн (2,45 млн євро).

Крім того, банк «Форум» намагається стягнути з групи 2,4 млн дол. (2,17 млн євро).

Як повідомляв УНІАН, у 2015 році «Мілкіленд» збільшив чистий збиток на 1% - до 73,3 млн євро. При цьому виручка холдингу за звітний період знизилася на 34% - до 191,4 млн євро. Фінансові результати за 2016 рік ще не публікувалися.

Група компаній «Мілкіленд» - один з найбільших виробників молочної продукції на ринках Росії та України. Група експортує молочну продукцію у більш ніж 30 країн світу. В Україні групі належать десять заводів, що виробляють широкий асортимент молочної продукції, в тому числі сири, свіжі молочні продукти і масло, які реалізуються під торговими марками «Добряна» і «Коляда». Компанії також належить Останкінський молочний завод в Росії і Мазовецький сироробний завод Ostrowia у Польщі.