Нацбанк у першому кварталі виграв три суди про стягнення майна поручителя «Дельта Банку» на 63,6 млн грн

15:21, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Національний банк України, продовжуючи роботу з повернення боргів за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків, у першому кварталі 2017 роки виграв три судові справи за позовами до поручителя «Дельта Банку» щодо стягнення на іпотечне майно загальною вартістю 63,6 млн грн.

Як повідомляється на сайті НБУ, на даний час суди розглядають ще шість позовів до майнових поручителів з рефінансування «Дельта Банку».

Як наголошується в повідомленні, всього за 2014-2017 роки Нацбанк ініціював 47 судових розглядів зі стягнення заборгованості з поручителів неплатоспроможних банків перед НБУ. Справедлива вартість майна, на яке звертається стягнення стосовно майнових поручителів, становить 10,9 млрд грн.

Також повідомляється, що станом на 1 квітня Нацбанк отримав 23 рішення судів про звернення стягнення на майно поручителів, справедлива вартість якого становить 1,1 млрд грн.

Довідка УНІАН. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав ліквідацію «Дельта Банку», найбільшої неплатоспроможної фінустанови країни, 8 жовтня 2015 року. З 2 березня 2015 року в банку працювала тимчасова адміністрація на підставі рішення НБУ про визнання банку неплатоспроможним.

«Дельта Банк» працював на ринку України з 2006 року і входив до групи найбільших банків. Основними акціонерами банку були бізнесмен Микола Лагун з часткою у капіталі 70,61% і компанія Cargill Financial Services International Inc. (США) з часткою у 29,39%.