На території РФ перебувають 2,3 млн громадян України, з них понад мільйон біженців із Донбасу – МЗС Росії

15:18, 19 квітня 2017

Москва. 19 квітня. УНІАН. На території РФ перебувають 2,3 млн громадян України, з них понад мільйон біженців із Донбасу.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це на брифінгу в Москві повідомила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.

«За даними ФМС Росії, структури, яка займається цими функціями, загальна кількість громадян України, які перебувають на території Росії на 16 березня 2017 року, становить 2 млн 300 тис. 320 осіб», - сказала Захарова.

За її словами, з них понад мільйон - біженці з Донбасу.

Як зазначила Захарова, на території 14 суб'єктів РФ розгорнуто 31 пункт тимчасового розміщення переселенців, і їм надається необхідна допомога.

Довідка УНІАН. За даними Федеральної міграційної служби РФ на 22 липня 2015 року, в Росії перебували 2,642 млн громадян України, з них 1,038 млн осіб залишили східні області України через бойові дії.

До анексії Росією Криму й початку бойових дій на Донбасі на території РФ було не більше 1,5 млн громадян України.

Росія в березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим і почала дестабілізувати ситуацію на Донбасі. РФ поставляє терористам «ДНР» і «ЛНР» озброєння й направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська. Із середини квітня 2014 року в низці районів Луганської та Донецької областей тривають бойові дії.