Використання бізнесом печаток з 19 липня в Україні стане необов'язковим - закон

14:06, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями, яким, зокрема, встановлюється, що суб'єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов'язковим, набере чинності з 19 липня.

Зазначений закон оприлюднений 19 квітня в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" і набере чинності через три місяці після публікації.

Відповідно до закону, державним органам забороняється вимагати наявність печатки на документах. Документом передбачається, що наявність або відсутність печатки не створює жодних юридичних наслідків.

Крім того, вводиться адміністративна відповідальність за вимагання проставлення печатки на документі. Така дія передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями (реєстраційний номер 4194) 14 квітня 2017 року.