Міненерговугілля подало до Кабміну проект постанови про заборону імпорту енергетичного вугілля з Росії - Насалик

13:32, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Міністерство енергетики та вугільної промисловості подало до Кабінету міністрів України проект постанови про заборону імпорту енергетичного вугілля з Росії.

Про це повідомив журналістам очільник Міненерговугілля Ігор Насалик перед засіданням уряду в середу.

«Міністерство подало до Кабміну (проект постанови - УНІАН) про заборону ввезення з Росії енергетичної групи вугілля», - повідомив міністр.

Як повідомляв УНІАН, після набрання чинності рішенням РНБО від 15 березня 2017 року було повністю зупинено вантажооборот з тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей. Антрацит видобувається тільки на цій території, що і є причиною дефіциту цього виду палива.

За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, російська сторона вивозить українське вугілля на свою територію і продає його під виглядом російського.

Раніше міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що річна потреба України в антрациті становить 9,5 млн тонн, а потреба в імпорті цього вугілля - 4,2 млн тонн до кінця 2017 року. Також зазначалося, що необхідне для України вугілля можна імпортувати з ПАР, США або країн Азії. На початку квітня Насалик повідомив, що Україна розпочала контрактувати антрацитове вугілля з Південної Африки.

За даними Міненерговугілля, запаси дефіцитного антрациту на складах ТЕС з 29 березня по 5 квітня поточного року скоротилися на 14% - до 424 тис. тонн.